Co dělat nebo naopak nedělat, když se snažíte zhubnout? 

Snažíte se zhubnout a hledáte ideální plán jako své sny o štíhlé postavě uskutečnit? Možná vás překvapí, jak snadné to může být. Co musíte udělat?

Co dělat nebo naopak nedělat, když se snažíte zhubnout?

Hubnutí to je takové věčné a nekonečné téma, kdo si jednou zkusil projít maratonem nejrůznějších diet, určitě ví, že to není vždy úplně snadné. Žádná životní změna ale není snadná a hubnutí k tomu zcela jistě patří. Často se ale dopouštíme všichni chyb, které naše snažení jen komplikují. Zkuste tentokrát chyby nedělat a zaměřte se na to, co můžete dělat lépe.

pexels-photo-1117493

Potřebujete to?

Než se do hubnutí pustíte, uvědomte si, zda to opravdu chcete, zda jste připravení se hlídat, kontrolovat kdy a co jíte, nebo zda máte čas na pohyb a stejně tak i na dostatek odpočinku. Máte to skutečně zapotřebí, jste odhodlaní a opravdu potřebujete teď hubnout. BMI kalkulačka vám může napovědět, zjistěte díky ní svůj BMI index a od toho se odrazte. Tohle číslo odborníci sice považují za pouze orientační údaj, pro mnohé je ale velmi podstatné. Přeci jen není od věci, zjistit, jak na tom jste podle odborné tabulky. K hubnutí si klidně přizvěte odborníka, nechte si poradit nebo sestavit plán. Zhubnout ale můžete efektivně i svépomocí.

pexels-photo-3722151

Jak začít?

Začínejte pomalu a rozhodně nikam zbytečně nechvátejte, v životě potřebujeme na určité věci čas a klid, hubnutí mezi ně patří. Přehnané cíle vaši snahu mohou rozmetat na kousíčku už na samém počátku, vy budete akorát zklamaní a nikam se v životě nepohnete, vysněné postavy nedosáhnete a projíte se jen k horší postavě, nehledě na to, že všechno může ohrozit i vaše duševní zdraví. Pro začátek si dejte reálné cíle a postupujte krůček po krůčku, dosáhnete toho tím, že si nebudete odpírat úplně všechno a nebudete se zbytečně mučit. Čím víc si toho zakážete, tím hůře se vám povede, to je dokázané. Na každého občas dolehne stav, kdy budete mít pocit, že to chcete vzdát a to, co jste si tolik odpírali si dopřejete bez výčitek a v jakémkoliv množství. Pak ale veškerá snaha přijde vniveč.

Co jíst?

Pokud se ptáte, co vlastně jíst, kolik a jak často, odpověď je poměrně jednoduchá. Jezte hodně čerstvých a kvalitních potravin, jezte tehdy, kdy máte hlad v menších porcích a především tak, abyste nikdy během dne hlad nepociťovali. Když k tomu přidáte pohyb, který může být zcela přirozený, máte na půl vyhráno. Přirozeným pohybem se myslí samozřejmě chůze, která funguje na všechno a je nenáročná. I ti největší lenoši ji zkrátka zvládnou.

Nikdy nevěřte zázračným dietám, nic takového totiž bohužel neexistuje a nikdy to nebude fungovat v praxi. Je sice hezké uvěřit tomu, že to jde ale z praxe je jasné, že to nejde. A to je skutečně ověřený fakt!

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek