Filmy z Vimeo   

Je jedno, zda jsou to časové důvody, nebo jakékoli jiné. Podstatné je to, že prostě chcete mít filmík u sebe, na svém zdroji, abyste jej třeba mohli ukázat známým i tam, kde není možnost internetového připojení.

Nuže, jak postupovat, aby se tak stalo?

znak Vimea

Vimeo video download, jak by řekli angličané, není nijak složitý proces, a vlastně stačí jen naprosto základní znalosti. Tedy umět kopírovat, čehož docílíte pravou myší (pravým tlačítkem) a vložit, což uděláte také tímto způsobem. Pokud nejste s myškou kamarádi, můžete použít kombinaci klaívec CTRL + C, jako z anglického copy při kopírování, a při vložení pak kombinaci CTRL + V. Jiné znalosti nejsou potřeba, vše zařídí automatika, která je na webu, o kterém bude za chvíli řeč.

Totiž tam se musíte „přepnout“ a to tak, že kliknete na odkaz nahoře. To je to modré něco, tedy soustava oněch anglických slov. Web posléze doporučuji umístit do záložek nebo na plochu, abyste jej potom nemuseli neustále hledat.

filmová klapka

Nuže, postup bude následující. Začneme tím, že jste na stránce, kde koukáte na video. Klikněte kamkoli, to je jedno a nahoře v adresním řádku vám zmodrá celý text. Je to adresa, a to adresa webová a vy ji celou zkopírujte. Následně se přepojte na zmíněný web a zde si mezi obdélníčky najděte původní zdroj, tedy obdélníček s nápisem Vimeo. Když tam kliknete, objeví se další obdélník a tam vložte onu zkopírovanou adresu. Tím jste webu zadali, kde má hledat. On pak provede požadované úpravy a začne stahovat. Pro vás je to všechno, jen ještě asi budete muset zadat kam chcete video umístit. Ve Windows to bude asi složka stažených souborů, ale můžete samozřejmě kamkoli jinam. Například opět na plochu.

Tak vidíte, že nás nic složitého nečekalo a že to jde i bez zbytečností. Takže si ode dneška můžete stahovat co budete chtít. Jen poté pozor na autorská práva.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek