Vyrazte na kole a oslavte 1. října Světový den cyklistiky

Cestovat se dá všelijak. Kromě toho, že 1. října má svátek Igor, je tento den vyhlášený i jako Světový den cyklistiky. Cyklistika se stává čím dál tím více oblíbeným sportem. Někdo má rád pohodovou jízdu krajinkou na trekovém kole, jiný nedá dopustit na horské kolo a jízdu v lesích a po kopcích. Jsou nadšenci, kteří zvyšují svůj adrenalin skoky na kole, jízdou přes kořeny a kameny. Anebo taková „silnička“, ta je zase pro rychlé cyklisty. Někdo si hlídá počet ujetých kilometrů, jiný jede na pohodu.děti na kole, výlet.jpg
Oslavte cyklistický svátek i vy! Pro tento den nechte auta odpočívat a udělejte něco pro své zdraví. Počasí nám v těchto dnech stále ještě přeje a když vychytáte slunečný den, máte o zábavu postaráno. Namotivujte své kamarády, pozvěte známé s jejich dětmi a vymyslete si třeba první společnou „Tour de Česko“.
Zatraktivněte pro děti výlet, vymyslete itinerář jako třeba cestu za pokladem, za tajůplným hradem, kde straší anebo si cíl cesty nechte jako tajemství a dojeďte, byť část cesty vlakem, do lanového centra s houpačkami, lezeckými stěnami, kde najdete i lezení v korunách stromů anebo na bobovou dráhu. Fantazii se meze nekladou. Vy sami víte nejlépe, co vaše děti baví. Nemusí stále jen vysedávat u počítačů a nepustit mobil z ruky. Ukažte jim, jak vypadá skutečný svět, a ne ten jejich virtuální. Vyhlaste pro děti zákaz mobilů. skupina lidí na cyklovýletu na horském kole.jpgJe to odvážné? Jste rodiče, vy můžete všechno, co je pro vaše děti k dobru. Ony to sice v první chvíli možná nepoberou, ale jakmile je od mobilu odstřihnete, nezbyde jim nic jiného než šlápnout do pedálů a za pár kilometrů ho prostě pustí z hlavy. Zvláště když pojedete podle vypracovaného scénáře a proložíte výlet i zábavou. Není nutné určitě připomínat, že helmy jsou povinné i pro dospělé. Vy musíte jít dětem příkladem. Vybavte se lehkou svačinkou, pitím a dobrou náladou. Chvíle strávené s dětmi a vašimi kamarády patří mezi ty chvíle, na které se pak ještě dlouho vzpomíná.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek