Nezařazené

Druhy lázeňských procedur

Které lázeňské proceduře dát přednost? Každému z nás vyhovuje jiný typ relaxace, někdo upřednostňuje společenský kontakt, jiný intimitu, ne všichni si libují pod tahy rukou na masérském stole. Někteří raději podstoupí osvědčenou bahenní lázeň.
wellness resort.jpg

Jaké typy procedur lze vybírat

Skupinová terapie jako u moře – ideální prostředí pro tento typ odpočinku je solná jeskyně. Čtyři pobyty obden uprostřed uzavřeného prostředí s výpary minerální soli lze přirovnat k týdennímu pobytu u moře.

Koupele – lidé, kteří milují různé druhy koupelí, si mohou zvolit buď perličkové jemné masáže, nebo lázeň obohacenou bylinkami. Velmi romantické mohou být koupele pro páry uvnitř jedné nádrže

Masáže – ty lze praktikovat jako antistresové, aromamasáže, indické masáže hlavy, lávovými kameny, anebo navozující vzrušení v podobě tantrických či erotických masáží.
wellness masáž.jpg

Prokrvení tkání a snížení krevního tlaku – pro tyto pacienty jsou určeny procedury uhličitých koupelí praktikovaných ve vřídelní vodě. Setkáte se s nimi prakticky ve všech známých lázeňských centrech.

Srdeční choroby, zasažení smogem, únava, malá výkonnost – v těchto případech pomáhá tzv. oxygenoterapie. Spočívá v dýchání vzdušné směsi s vyšší koncentrací kyslíku, která umožňuje rychlejší regeneraci poškozených tkání.

Obezita nebo nadváha – částečnou úlevu a výpomoc při procedurách umožňujících návrat k přirozené tělesné hmotnosti poskytne infrasauna, estetická rázová vlna, nebo očistný střevní klystýr (klysma).

Detoxikace organismu – ideálním pomocníkem je medová masáž, klasická finská nebo parní sauna, infrasauna, či uhličitá koupel na suchý způsob.

Rozproudění energie a lymfy – většinou zabírá skotský střik, ale ne každý jej dobře snáší. Rozhodně nejúčinnější a nejpříjemnější metodou, jak posílit orgánový systém a rozproudit energii v těle, jsou reflexní masáže chodidel
žena v sauně.jpg

Antistres – dokonale zabírá jemná masáž vlasaté části hlavy a jemné tření chodidel zejména na plošce, která je zatěžována chůzí.

Namožené svalstvo, napětí ve svalech – lázeňští terapeuti doporučují podvodní masáže, anebo baňkování, případně havajskou masáž.

Ztuhlé klouby a páteř a pocit chladu – pro prohřátí organismu a zároveň jako podpora funkce ledvin, zejména u žen po menopauze, je vhodná parafínová vrstva nebo rašelinové zábaly. Pozor však na kontraindikace – nesmí se používat při zánětlivých onemocněních, zvýšené teplotě a při pocitu horkosti v těle.


Rubrika: Nezařazené

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek