Nezařazené

Nespoutaná příroda, kterou znáte z filmu Highlander: skotský ostrov Skye

Skotsko se stává stále populárnější destinací pro cestování, ale také cílem pro dovolené. Pokud jste i vy jedním z těch nadšenců, kteří nemají rádi poflakování u moře, a místo toho se raději vydáváte na treky nebo na túry či holdujete cyklistice ve volné přírodě, kde můžete poznávat krajinu, kochat se přírodou a třeba také okoštovat jeden z nejlepších alkoholických nápojů na světě, pak je Skotsko tím pravým místem právě pro vás.

Cestovatelé se sem vracejí, dovolenkáři hledají nová a nová místa, kde relaxovat. Pokud patříte mezi cestovatele, jistě si zde najdete nové zákoutí, které v této pozoruhodné zemi stojí za to prozkoumat.

Pokud stojíte o jedno z těch méně známých, přesto však nádherných míst, vydejte se do souostroví Vnitřních Hebrid a najděte ostrov Skye.

Na ten se dostanete pomocí mostu, jenž má bez mála pět set metrů.
Jednou z největších výhod Skotska je, že je zde velmi dlouho světlo. V době pozdních jarních a letních měsíců zde slunce zapadá dlouho po dvaadvacáté hodině.

Čím je ostrov proslulý?

Hlavně obrovským množstvím hradů a jejich ruin, také zbytků opevnění a jiných kamenných památek středověku, které snad jako by evokovaly dobu krále Artuše. Které hrady jsou nejhezčí a nejznámější? Přinášíme vám malý seznam.

1.       Caisteal Maol
Tento hrad pochází z počátku desátého století a byl to velice důležitý hrad pro spojenectví s Norskem, ovšem už od sedmnáctého století je opuštěný. Jeho rozvaliny můžete vidět na západní straně ostrova. Odtud se velice dobře pozoruje úžina Lochalsh a na zelenou krajinu plnou hor okolo.

2.       Dunvegan Castle
Tento hrad je nejstarší dosud obydlený v celém Skotsku. Jelikož je silně vázán na rodinné vazby. Vzhledem k tomu, že základ hradu byl postaven ve třináctém století a celkově je stále rekonstruovaný a dostavovaný, je to přehlídka stylů.

Rubrika: Nezařazené

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek