Maďarsko není jen Budapešť

Ano, Budapešť stojí za vidění, krásné budovy, město lázní. Ale Maďarsko má i další skvostná místa. Lidé v Maďarsku mluví maďarsky, je to ugrofinský jazyk a je tedy pro nás ostatní velmi těžký. Maďaři jsou velmi temperamentní, otevření, pohostinní a milí lidé. Určitě za návštěvu stojí jezero Balaton plus jeho okolí. Je to rozlehlé jezero a jeho okolí také stojí za pozornost, samotný Balaton velmi připomíná krásné modré moře. Proto se Balatonu někdy říká „Maďarské moře“. Na severním břehu najdete krásné vinařské oblasti, kde roste kvalitní maďarské víno a na jihu si můžete užít krásné a rozsáhlé pláže na pěkné procházky, rozjímání, opalování a koupání se.

park

Samotné Maďarské moře má plochu téměř 600 km čtverečních! Fantastická plocha na vodní radovánky. Nicméně kol jezera jsou pěkné pláže také a můžete zde navštívit i malebné vesničky a městečka v okolí, kde se můžete ubytovat, dobře pojíst anebo si koupit suvenýry. Určitě navštivte město Debrecín, je druhé největší město hned po Budapešti. V Debrecín je pěkné město s lázněmi a univerzitami. Ano, Maďarsko je vlastně lázeňské město, Maďaři plavání a lázně prostě milují a v lázních jsou mistři! Kostel, lázně, široké ulice, které připomínají francouzské bulváry, super kultura, monumentální kostel. To vše je právě Debrecín!

architektura

 Město Segedín, nebo Szeged, stojí také za zmínku. Pěkné bulváry, hezké paláce, příjemná posezení. V Maďarsku si dovolenou užijete, a to nejen jídlem a pitím jako jsou langoše, segedínský guláš, Dobšův dort, debrecínské párky, vyhlášené maďarské víno Tokaj, skvělé ostřejší maďarské klobásky. Ale také krásnými lázeňskými městy (Budapešť. Héví, Harkány…) koupáním se v Balatonu, projížďkou na kolech po cyklostezkách kolem Balatonu, zorbingem, turistikou, bobovou dráhou (Miskolctapolca – severní Maďarsko, dlouhá 800 m), zimní turistikou (v pohoří Mátra najdete hned několik luxusních střediska na lyžování), skvělou cykloturistikou ale i úžasným nočním životem. Užijte si dovolenou v Maďarsku! 

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek