Jak je to s účtováním SVJ?

Je spousta lidí, kteří vůbec nic nevědí o tom, jak to chodí, pokud jsou nově v SVJ. Určitě nemusíte mít obavy z toho, že byste si nezvykli na to, jak to zde chodí nebo nechodí a to proto, že člověk se všemu časem naučí, ale je pravda, že to chce čas.

Jsou lidé, kteří se s něčím takovým nikde nesetkali a tak je jasné, že bude nějakou dobu trvat, než si zvyknou na to, jak to zde je nebo není.

Jednou z věcí, na kterou si člověk musí zvyknout je to, že jsou například jednou za rok pořádány schůze, kam by člověk měl přijít, protože zde může zjistit nejen to, co by se mělo realizovat ale také to, jestli má někdo s něčím nějaký problém a případně jak daný problém vyřešit. Bývá toho daleko více, ale něco takového bývá často na programu.

papírové peníze

Pokud je člověk v SVJ, musí počítat s tím, že zde funguje to, že každý měsíc je potřeba přispívat určitou částku, která se využije na to, na co bude potřeba. Je jedno, zda to bude realizace něčeho nového, nebo se bude jen něco realizovat nanovo apod.

Vždy je jeden člověk, kterému je potřeba každý měsíc dávat nebo posílat peníze, aby si mohl zapsat, že jste za daný měsíc zaplatili a nemusíte nic až do dalšího měsíce řešit. Mnohdy něco takového dělá ten, který je nejspolehlivější a často to bývá někdo ze starších lidí.

zlaté peníze

Účtování svj Homepartner je něco, co se nemusí líbit každému, protože ne každý je ochoten každý měsíc někomu nosit peníze i když se může jednat například o 500,-. Pokud něco takového nechcete řešit například půl roku, určitě bude možné domluvit se, že si něco takového předplatíte. Člověk ale musí počítat s tím, že se mu za půl roku ten, který se o peníze stará, určitě ozve. Pokud byste něco takového nechtěli hradit vůbec, pak věřte, že by z toho ve výsledku mohl být problém a všichni by mohli být proti vám a to proto, že ostatní jsou smíření s tím, že platit je potřeba a to proto, aby daný dům fungoval tak, jak fungovat má.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek