Nezařazené

Jak si užít báječnou bez stresovou dovolenou s dětmi, rodinou i přáteli

Zdravý rozum by si chtěl uchovat každý z nás zvlášť v době dovolených. Někoho čeká rodinná povinná dovolená, kterou přežije jenom se skřípajícími zuby, jiného čeká vysněná cesta do zahraničí, někoho zasloužený pobyt na pláži. Všechno s sebou ale bohužel nese velké procento stresu, a to většinou při zařizování a cestě, ale také i na místě, zvlášť pokud se něco nevyvede přesně podle představ.
označky na batohu

Jak tedy zažít pohodovou dovolenou, při které se nemusíte bát o svůj čistý rozum?

1.       Dovolená by měla trvat alespoň deset dní, ideálně dva týdny
2.       Vyhněte se všemu stresu
3.       Nedělejte nic, co vás samotné nebaví
4.       Dejte si pozor na to, koho s sebou na dovolenou vezmete
5.       Všechno se dá vyřešit v klidu
 
Bohužel je rodinná dovolená vždycky o kompromisech. Něco chcete vy, něco váš partner a něco zase vaše děti. Ale je samozřejmé, že každý má jinou představu o tom, jak prožívat dovolenou nebo o tom, co je pro něj relax. Někdo miluje cyklistiku nebo výlety, někdo zase nedá ránu bez turistiky, někdo potřebuje procházky dvacet kilometrů denně, jiní si zase představují odpočinek týden u bazénu, jezera, moře či oceánu. Někteří si představují relax sledováním seriálů, další zase u knihy. Zkrátka je důležité si pamatovat, kdo chce a jakým způsobem relaxovat a kdo má zapotřebí aktivní dovolenou, a kdo se toho naběhá v práci, takže by si rád užil dovolenou v klidu a pohodlí.
Samo sebou že když jsou v záběru děti, je nutné myslet na to, že je třeba nějak zabavit. Tedy ačkoli chcete například vy vidět nějaké památky, musíte pak strávit nějaký čas tím, že budete hlídat děti u vody nebo na pláži, případně jim dopřát jinou zábavu.
 cestovatelka s foťákem
Dovolená s kamarády také nemusí být žádný med, zvlášť pokud zahrnete do programu alkohol. Někteří přátelé ale mohou dělat problémy i zcela střízliví – můžete se třeba jenom pohádat o peníze nebo o zodpovědnosti, nálada je pak ihned zkažena.

Rubrika: Nezařazené

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek