Proč nepodceňovat detoxikaci jater

Játra jsou velmi důležitým životním orgánem a jejich správná funkce je naprosto nezbytná. Podílejí se totiž na mnoha významných procesech v lidském těle. Pročišťují krev od toxinů a škodlivých látek, zajišťují látkovou výměnu a regeneraci buněk a tkání.
zeleninové šťavy
Co játrům neprospívá a čím je poškozujeme?
Nepříznivý vliv mají na játra léky, těžké kovy, velmi tučná jídla, rafinované cukry, nadměrná konzumace alkoholu, cigaret… dále pak časté ponocování a celkově špatná životospráva.

Co nás ohrožuje, pokud svá játra čas od času neosvobodíme od nahromaděných toxinů?
Pokud detoxikaci pravidelně neprovádíme, jsme mnohem náchylnější k vyčerpání organismu a oslabení imunity. Hrozí nám i v mnohem větší míře civilizační choroby a další potíže jako například deprese, nervozita, cukrovka, žlučové kameny či jaterní cirhóza. Správnou detoxikací tomu všemu ale můžeme snadno předejít.

Kdy s detoxikací začít a jak dlouho by měla trvat?
S očistnou jaterní kúrou můžeme začít okamžitě a měli bychom ji dodržet alespoň v délce 3-7 dnů. To je období, kdy zcela omezíme rafinované cukry, tuky a naopak dodáme našemu tělu velkou porci ovoce, zeleniny a čerstvé vody. Velmi vhod přijdou určitě i ovocné a zeleninové šťávy a na škodu nebude ani několika minutové cvičení.
detox vody
Jak účinně podpořit svá játra a předcházet komplikacím?
· Do jídelníčku je vhodné zařadit bylinky nebo bylinkové čaje (kopřiva, pampeliška, bříza…)
· Ke správné funkci jater výrazně přispěje rovněž 100% přírodní přípravek z ostropestřce mariánského Liverax, který se účinně podílí na ochraně jaterních buněk a pomáhá obnovit již poškozené buňky

· Kromě toho je užitečné si osvojit určité návyky:
o Tím prvním je jíst častěji a v menších dávkách než hodně a navečer. Játra jsou v pozdních hodinách velkými večeřemi nadměrně zatěžována.
o A tím druhým je neponocovat, protože játra nejintenzivněji regenerují během druhé a čtvrté hodiny ranní a k tomu potřebují kvalitní spánek.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek