Běhání ráno, třeba do práce. Výhody a nevýhody

Ať už je váš důvod jakýkoliv a přemýšlíte o ranním běhání před prací, určitě stojí za to vyzkoušet.
Slýchávám od ne běžců i běžců, že nemohou běhat po ránu, udělá se jim jednoduše vlivem nízkého glykemického indexu (cukru v krvi) zle a místo vytoužené odměny za fyzický výkon přemýšlí, jestli budou nebo nebudou zvracet a omdlévat.
Běžec u vody
I já jsem měl dlouho tento problém, a i když jsem běhával odpoledne a večer nemalé vzdálenosti, ráno to prostě nešlo. Vše se dá naučit a mě osobně k tomu donutil ranní běh na závodě, kde jsem totálně ztroskotal a nebyl schopný se nastartovat.
Vše začíná večer, kvalitně se vyspat je základ úspěšného dne. Ihned po probuzení je vhodné vypít čistou vodu, nebo vodu s citronem a dodat tělu nějaké ty tekutiny.
S jídlem před ranním během opatrně, pokud toho sníte moc, bude vám blbě a tělo nepochopí, co se po něm chce, pokud není zvyklé. Doporučuji kousek banánu, lžičku medu, nebo cokoliv malého co vám dodá nějaký ten cukr do těla.
Důležité je nevyběhnout hned jak klapnou dveře na ulici, ale v klidu a pomalu se rozhýbali, tělo je po noci ztuhlé a svaly potřebí trošku čas. Projdete se, protáhnete se a pak se pomalu a v klidném tempu rozeběhnete. Neběhejte velké vzdálenosti, ani vysoké rychlosti. Ale jak se říká na pohodu. Pokud to máte do práce 2-3 km je to ideální způsob na dopravu do vašeho zaměstnání a sami uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a celý den budete mít více energie.
Běžci za rozbřesku
Pomalé vyklusání před zastavením je také důležité, nezapomeňte se protáhnout, tělo se vám odvděčí.
Nejen, že šetříte životní prostředí, jelikož nejezdíte autem, posilujete své tělo a ranní výběh je ideální pro nastartování dne, samozřejmě by neměla po běhu chybět kvalitní snídaně bohatá na sacharidy.
To, že vám to ze začátku vůbec nejde, je normální a tělo se časem adaptuje a ranní běh vás bude těšit.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek