Doba přeje BIO potravinám

Před několika lety jsem se setkala s možností nechat si doručovat BIO zeleninu a ovoce domů. Řekla jsem si to, že to nemůže fungovat. Obchodník by musel mít širokou základnu odběratelů, aby se pohyboval v zelených číslech a uživilo ho to. Jak ale čas plynul, byl prodejce stále spokojenější, zákazníků přibývalo, rozrůstala se spolupráce mezi pěstiteli a rozšiřovala se i nabídka.
jablečná povidla

Zmapování terénu
Na začátku je důležité stanovit si, kdo budou vaši zákazníci. Řekněme si po popravdě, že převážně vaří ženy, zaměřte se proto právě na ně. Dnešní doba je posedlá zdravou stravou a každá hospodyňka chce pro své nejbližší to nejlepší. Důležitá je i lokalita, protože na vesnici zeleninu a ovoce neprodáte.
Pěstitel nebo farmář
Nelekejte se, nemusíte si jít hned koupit rýč a motyku. Pokud nemáte polnosti, skleník, navažte kontakt s místními pěstiteli, od kterých budete kupovat zboží. Sami se s pěstitelem domluvíte, co a v jakém množství chcete. Na vás ale zbude kompletace zakázky, kdy budete zboží ukládat do bedýnky, která poputuje k zákazníkovi. Výhodou je, že ušetřený čas můžete věnovat obchodu, analýzám. Budete se muset učit, ideální je okouknout konkurenci. Nestyďte se a staňte se na chvíli jejími zákazníky.
ovoce a zelenina

Předání
Popravdě si ale řekněme, že to bude chtít nové auto, ideálně dodávku. Je jen na vás, zda budete zákazníky jednotlivě objíždět a dodávat zboží přímo domů, nebo zvolíte variantu výdejního místa, kde si ji zákazníci vyzvednou. Druhá varianta je časově i ekonomicky méně náročná.
Něco navíc
· Navažte s klienty osobní vztah, ptejte se jich, co by si přáli.
· Buďte precizní, chyby si nemůžete dovolit.
· BIO musí být opravdu BIO.
· Dejte zákazníkům něco navíc. Malý dárek potěší každého (bylinky, květiny, aranžmá zboží)
· Oslovte restaurace, bistra.
· Buďte s farmáři v kontaktu, domluvte se dopředu, co od nich potřebujete.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek