Domov ve městě versus na vesnici

O tom, zda budete mít svůj domov v náručí malé vesničky či rušného velkoměsta, si samozřejmě rozhoduje každý člověk sám podle toho, jak se, kde cítí a podle toho, co má rád. V tomto článku si pouze představíme nejčastěji používané argumentace při probírání tohoto tématu.
Malá vesnice
Město
Pokud žijete ve městě máte rozhodně větší dostupnost produktů, díky spoustě obchodů a nákupnách center, jejichž počet stále stoup. Ovšem, abyste si mohli dovolit nákupní horečky, potřebujete i slušnou práci, o kterou mít nouzi rozhodně nebudete. Města se na rozdíl od vesnic chlubí opravdu širokou nabídkou pracovních míst, takže pokud chcete pracovat, určitě si nějaké zaměstnání najdete a s velkou pravděpodobností se vám bude i zamlouvat. Ušetříte tak i spoustu času (který je opravdu cenný) protože jím nebudete mrhat v dopravních zácpách, když se vydáte klidně i několik desítek kilometrů do svého zaměstnání. Rozhodně se ale nebudete ani nudit, jelikož se vám otevírá opravdu velká náruč možností. Vybírat můžete mezi nejrůznějšími kulturními akcemi, sportovními aktivitami a určitě narazíte na něco, co se bude týkat zrovna vašeho koníčku. Pokud nebudete mít zrovna náladu na to, stát hodiny u plotny, nemusíte se obávat toho, že zůstanete o hladu. Jednoduše si jen vyberete restauraci s vaším oblíbeným typem kuchyně, nebo si jídlo objednáte do pohodlí domova. Lidé nevlastnící automobil či osoby v důchodovém věku se ve městě a jeho okolí pohybují zásluhou veřejné dopravy a jelikož je tato doprava opravdu vytížená, spoje navazují a jezdí v kratších časových intervalech.
Pohled na velkoměsto
Vesnice
Nevýhodou vesnic je často špatná dostupnost nemocničních zařízení a také škol, protože se nacházejí ve městech, takže musíte zkrátka zvolit variantu dojíždění. Pokud máte automobil, máte vystaráno. Když vám totiž ujede spoj, můžete si na něj počkat klidně i pár hodin, nebo nemusí přijet už vůbec. Když to ale vezmeme z drahé stránky, zajistíte si alespoň dostatek pohybu, když se jej budete snažit stihnout, a tak i zhubnete. Co ale tyto nedostatky vyrovnává je příroda, kterou jste obklopeni. Na vašem zdraví se projeví i čerstvý vzduch a klid, které vesnice naskýtají. Rozhodně se tady nesetkáte s kolonami troubících aut vypouštějících výfukové nečistoty. Komunikace mezi obyvateli je také značně v jiných rovinách, jelikož se obyvatelé navzájem znají. No nebudete mít hned lepší den, když vám hned po ránu soused popřeje pěkný den? Život na vesnici prospěje i vašim dětem, které jelikož budou nuceny alespoň trochu pomáhat, nebudou trávit hodiny na počítači hraním počítačových her. Hraním si s kamarády venku podpoří svou fantazii při vymýšlení nejrůznějších lumpáren, a získají i cenné zkušenosti do života.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek