Domácnost bez vodního kamene – Jak s ním bojovat a jak od něj vyčistit spotřebiče?

Bojujete také doma neustále s vodním kamenem? Objevuje se všude, zanáší spotřebiče a v koupelně umí způsobit pěknou neplechu. Jak se ho zbavit? 

Domácnost bez vodního kamene – Jak s ním bojovat a jak od něj vyčistit spotřebiče? 

Máte doma tvrdou vodu a tak je pro vás boj s vodním kamenem na denním pořádku. Jakmile je tvrdost vody vysoká, je vodní kámen snad všude, na místech, kde se voda používá nejčastěji, se usazuje ve velkém a to nemluvě o spotřebičích. Pračka, ale i myčka nebo rychlovarná konvice, koupelna či kuchyně, kachličky nebo vodovodní baterie. Máte tohle všechno zanesené od vodního kamene neustále? Jak si můžete pomoci v boji s bílým až nažloutlým povlakem vodního kamene, který nevypadá hezky a spotřebiče nenávratně ničí? 

úklid koupelny

Vodní kámen z domácnosti nezmizí 

Bohužel, pokud je v domácnosti příliš tvrdá voda, jen stěží se vám podaří zbavit se vodního kamene nadobro. Co ale určitě můžete udělat, je vyčistit místa, která jsou jím zanesená, a také můžete pomoci svým spotřebičům. Pozor na to, že takovou pračku nebo myčku na nádobí ale i rychlovarnou konvici, vodní kámen opravdu ohrožuje, následky mohou být bohužel nevratné. Spotřebiče se mohou pokazit, mohou mít nižší výkonnost a třeba prádlo nemusí být ani vypráno tak, jak byste si představovali. Je tedy velmi důležité preventivně vodní kámen odstraňovat a tím se vám podaří spotřebiče částečně ochránit. 

Je to boj s nejistým koncem, ale při čištění nejen spotřebičů, ale i dlaždiček či vodovodních baterií vám mohou pomoci osvědčené přípravky nebo domácí pomocníci. Pokud nechcete utrácet, doma si klidně vystačíte s octem nebo kyselinou citronovou. Pusťte se do čištění. 

čisté umyvadlo

Dvojka k nezaplacení 

Ocet je známý tím, že v domácnosti pomáhá s čištěním, no a na vodní kámen funguje taky. Vyčistíte s ním rychlovarnou konvici, odpady ale i zašlé spáry, kachličky nebo vanu či kohoutky. Na silnou vrstvu vodního kamene používejte čistě jen ocet, pokud jsou nánosy slabší, můžete ocet zředit s vodou. Pokud potřebujete vyčistit pračku od vodního kamene, je lepší sáhnout po kyselině citronové. Asi jeden hrnek nasypte přímo do bubnu a zapněte na delší program. Pračka se krásně pročistí. I když pak kyselinu třeba smícháte s vodou, můžete mít zase vytvořenou účinnou čistící pastu na cokoliv v domácnosti, co máte zaneseno od vodního kamene. 

Nepotřebujete ani prostředky z drogerií, tato dvojka vám bude hravě stačit. 

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek