Dřevěný lustr je nejlepší volba ke dřevěnému nábytku.


Jaký materiál upřednostňujete na svých lustrech, na lampách, prostě celkově na vašich svítidlech? Často je lustr třeba plastový. Kuchyňské lustry mají svá stínítka často právě z plastu. Nevím, jestli je to ideální řešení, v kuchyni není nejčistší ovzduší, při vaření vznikají mastné páry, které se usazují na plastu, a z něj se jim už vůbec nechce. Třeba plastový lustr do dětského pokoje už není úplně od věci. Děti mohou být divoké, hází v místnosti míčem, ale plastový lustr nezničí. V současnosti si mladí dávají plastové lustry i do obývacího pokoje, ale věřím, že je to jen jakýsi módní výstřelek, obývací pokoj si určitě zaslouží lustr z trochu kvalitnějšího materiálu.

lustr

Inu někdo si tam klidně zavěsí i nějakou papírovou kouli, tak to už je úplně mimo. Většinou kouli stejně brzy sundají a pořídí pořádný lustr. Nesmíme minout lustry látkové. Ty se také nečistí nejlépe, mnohdy spíš vyčistit nejdou vůbec, takže určitě do kuchyně bych je nevěsila. Lustry jsou často skleněné, dokonce i křišťálové, které bývaly jeden čas ve veliké oblibě, takže si je lidé pořizovali i do svých malých panelákových bytů, kde takové lustry byly doslova jako pěst na oko. Navíc pochopitelně to mytí. Neumím si představit mýt ručně takový lustr, jednu cetku po druhé.

lustr

Lustry máme také kovové. Nemyslím pouze nosnou konstrukci, ale i stínítka. Jsou velice zajímavé, ovšem zvažte, zda takový kovový lustr bude korespondovat s vaším vybavením. Aby v místnosti prostě nepůsobil nějak nepatřičně. A dostáváme se ke dřevěným lustrům. Dřevo je úžasný materiál. V bytě máme většinou dřevěný nábytek, pokud ne, tak dýhu nebo lamino, které se alespoň jako dřevo tváří. Takže tam bude dřevěný lustr prostě nejlepší volba. Ten se tam bude hodit ze všech nejlépe a vedle rozhodně nešlápnete. Pokud bude dřevo ladit s vybavením místnosti, může mít lustr i jiné materiály, klidně snese nějaký ten kov i sklo, ale dřevo je tím pojítkem se stylem vybavení místnosti.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek