Nejlevnější stěhování v Praze v poměru ceny k výkonu

To nejlevnější stěhování v Praze Stehovani-mamut.cz je vždy takové, pokud se do toho pustíte sami, to je naprosto logické. Máte-li k dispozici zdatného a spolehlivého pomocníka a vůz s tažným zařízením, je teoreticky možné poradit si doslova se vším za pár korun. Měli bychom však na celou problematiku pohlížet nezávisle a fundovaně a brát v potaz ukazatel, jemuž se přezdívá „poměr cena a výkon“. Proč volit stěhování s profesionály v tomto duchu?

příprava ke stěhování

Jsou pojištění – v ceně stěhovacích služeb je vždy pojištění, a to si obvykle lidé, kteří se stěhují sami, nezajišťují. V průběhu prací může snadno dojít k nějaké újmě, a to velice snadno – někde se něco ulomí, upadne na zem, vysype z krabice, rozmačká pod tlakem velké hmotnosti, zkrátka je tu obrovské množství příležitostí k nějakému karambolu.

krabice na stěhování

Poradí si se vším – stěhování může proběhnout docela rychle a poklidu, ale také nemusí. V průběhu samotné operace se mohou vyskytnout problémy, které jste nedokázali včas odhadnout, zabezpečit a zajistit. Kupříkladu příliš těžká břemena, namáhavá a vysilující chůze po schodech, nedaří se demontovat nábytek, svinutý koberec do pátého patra bez výtahu je nad vaše síly, pračka je moc těžká a vy už jste vyčerpaní a ona vám sklouzne po schodech a poškodí se, nevíte si rady, jak přestěhovat zrcadlo či akvárium nebo velké rostliny. S tím vším stěhovací firmy počítají a hlavně už mají něco za sebou.

Stěhují za každého počasí – vítr, déšť, sníh, námraza, letní tropické vedro – to vše jsou klimatické jevy, s nimiž stěhováci počítají již dopředu, ale nedají se jimi zaskočit. Počítat byste s tím měli ale i vy a balit věci důkladně, aby je ani tyto okolnosti nemohly poškodit.

Jak jste na tom po zdravotní stránce – přestěhovat pár krabic a několik komod zvládnete sami hravě, takže se asi není o čem bavit. Ale jakmile je ve hře kuchyňská linka, vestavěná skříň na míru, vybavení celého bytu včetně velké televize, pultového mrazáku, lustrů, koberců nebo dokonce velkých hudebních nástrojů či trezorů, pak rozmýšlejte, zda na to stačíte opravdu sami. Příliš velké vyčerpání vede k oslabení imunitního systému a zvyšuje se i pravděpodobnost nějakého úrazu.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek