Chemie všude kolem nás

Nemusíte být ani žádní přehnaní ochránci přírody, kteří si nekoupí nic baleného a podobně, ale je důležité dbát na své zdraví a i na životní prostředí nás všech. Nesmíme se unáhlit k sobeckosti, ta totiž nic dobrého do budoucna nepřinese a to hlavně našim potomků. Pokud máte pocit, že byste mohli na svém životním stylu změnit něco k lepšímu a zdravějšímu, tak to rozhodně udělejte! Může to být totiž příčinnou toho, že jste v poslední době tak unavení a že máte třeba i potíže s dýcháním.

vědec u mikroskopu
Vegetariánství není rozhodně pro každého a ani to není ideální pro tělo, ale zkuste se zamyslet, jak velká je Vaše spotřeba masa a jestli by se s ní nedalo něco dělat. Všeho po málu a to platí i s tím masem. Dbejte také na to, aby se ve Vašem okolí nevyskytovaly otevřené lahvičky s chemikáliemi. Obzvláště pak s podobnými jako jsou třeba. Chemikálie neznamenají hned něco, co jste kdysi používali v hodinách chemie na střední škole, ale jsou tím na mysli i různé čistící prostředky, parfémy a vůně, které mají Váš byt osvěžovat. Pozor na ně! Vždy si čtěte složení a vyvarujte se škodlivých plynů, které se postupně usazují pod Vaši kůži a mohou vést až k velmi závažným onemocněním. Hlavně všechny prostředky, které jsou nebezpečné skladujte mimo dosah dětí.
lahvička jedu
Svůj životní styl můžete změnit i jen pouhou změnou víkendových programů. Pokud máte sedavý typ práce a víkend pak trávíte většinou na gauči u televize, tak je něco špatně a dřív nebo později to odnese Váš pohybový aparát. Dopřejte svému tělu pohyb v přírodě a okysličení pro mozek. Uvidíte, že se tím zlepší Vaše výkony v práci a budete k tomu i mnohem lépe a kvalitněji spát. A dobrý spánek je základem pro skvělý a úspěšný den. Vyzvěte tedy své kolegy z práce nebo kamarády a vyrazte ven na sobotní odpoledne. Naše republika je naprostý unikát a na každém rohu je nějaká památka či zajímavost, která stojí za prozkoumání a víkendy jsou pro dobrodružství jako stvořené.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek