Chytání kaprů z hladiny

Lov kaprů je pro rybáře nádherná záležitost, protože návnada je na hladině a můžeme se těšit na hezké úlovky. Můžeme si navíc koupit speciální prut na kapry.

Chytání kaprů z hladiny

Nádherná činnost

Kapr je nádherná ryba a také dobře chutná, přičemž pokud jej jíte běžně na Vánoce, tak jistě víte, že si oproti jiným rybám se chuťově liší, přičemž je obecně oblíbený. Nemusíme pro něj chodit do obchodu, protože je tu právě možnost si jej chytit. Samozřejmě každá ryba je jiná, a podle ní musíme přizpůsobit její způsob lovení. Konkrétně v létě má kapr rád prostředí s překážkami, takže na něj můžete číhat třeba u leknínů. Když se vrhneme na samotnou techniku lovu, tak kapr je dost plachý, a i prudší pohyb jej vyplaší a odpluje.

plovoucí kapr

To pro nás znamená být v naprostém klidu a potichu. Naopak jej můžeme poměrně snadno přilákat, ale chce to dobrou návnadu. Klasikou je třeba suchý rohlík, ale můžeme koupit i pelety které pěkně plavou na hladině. Sami můžete ve své lokalitě vyzkoušet různé návnady a uvidíte, které Vám budou fungovat nejlépe. Hezký úlovek může přijít až za delší dobu, protože u kaprů se stejně trpělivosti nevyhnete.

Speciální pruty

Jestliže je ve Vaší lokalitě slušný výskyt kaprů a rádi byste se na jejich chytání zaměřili, tak je dobré přizpůsobit tomu i vybavení, protože s ním to půjde o poznání lépe. Základem je dobrý prut, a proto můžeme zvolit rybářský prut na kapry, který má hned několik rozdílů oproti tomu klasickému.

kapr nad hladinou

První výhodou je, že při hodu můžeme dosáhnou větší délky, což v řadě případů přijde vhod. Doba se posunula, a proto se používají kvalitní materiály s uhlíkem a mnohdy přídavkem kevlaru či podobným materiálem, protože výsledkem je pevný, ale zároveň lehký prut, takže rybaření s ním není žádná námaha. Záleží na tom, jak daleké hody bychom si představovali a podle toho přizpůsobit počet dílů prutu. V dnešní době koupíme kvalitní prut klidně i za 1 500 Kč, přičemž takový typ by před lety stál mnohem více. A proto lovení kaprů pro Vás nebude žádné trápení, ale koníček, který si budete užívat a možná přijdou i velmi pěkné úlovky.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek