Vybíráte schodiště do interiéru? Dobře si promyslete, jak chcete, aby vypadalo!

Potřebujete naplánovat, jak bude vypadat vaše nové schodiště v interiéru? Co všechno je důležité a na jaké parametry musíte brát ohled? Poradíme vám!

Vybíráte schodiště do interiéru? Dobře si promyslete, jak chcete, aby vypadalo!

Interiérové schodiště může zvelebit váš domov, pokud jej dobře navrhnete, můžete si být jistí, že se stane jedním z nejvýraznějších prvků v interiéru, a proto určitě výběr nepodceňujte. Schodiště by dále mělo splňovat všechny bezpečnostní požadavky, na jeho design ale nezapomínejte také. Pokud správně vyberete, určitě budete překvapeni, jakou parádu udělá. Na co tedy myslet při výběru?

pexels-photo-5570226

Mějte plán i představu

Už máte jasnou představu nebo si ještě nejste úplně jistí? Pokud vybíráte schodiště, je nutné nejprve rozmyslet si, kudy chcete, aby vedlo, jaký by mělo mít tvar a v neposlední řadě i design. Tvarově přizpůsobte schodiště prostoru, dá se ale vymyslet i hodně netypické rozložení, dnes není problém dodat jej po kouskách, pak se snadněji instaluje a můžete si tak vymyslet podle sebe, jak by mělo v konečném výsledku vypadat, nemusíte tak vybírat pouze podle typických tvarů. Jsou důležité i rozměry, na to nezapomínejte. Potom můžete začít vybírat i materiál.

Na výběr máte z celé řady materiálů, dřevo asi patří k těm nejoblíbenějším, ale určitě nemusíte zůstat jen u něho. Dnes se dají jednotlivé materiály mezi sebou i kombinovat, což vytvoří velmi zajímavý a neotřelý kontrast. Dřevo můžete kombinovat nejlépe s kovovým materiálem. Co se týče dřeva, materiál je to pevný a kvalitní, v případě, že se o něj budete dobře starat, bude mít i dlouhou životnost. To kov nevyžaduje žádnou zvláštní péči, velice se hodí i do moderních interiérů a právě kov se dá také kombinovat s dalším velmi moderním materiálem a tím je bezpochyby sklo. Skleněná schodiště jsou stále populárnější.

pexels-photo-7005454

Nezapomeňte na bezpečnost

Důležitá je samozřejmě i bezpečnost, i když by mělo schodiště vypadat skvěle, což se na vzhledu interiéru vždy odrazí, nezapomínejte ani na výběr vhodného zábradlí a popřemýšlejte i o protiskluzové úpravě a o dalších bezpečnostních prvcích. Možná byste se divili, kolik úrazů se doma na schodech odehrává a pak pokud máte děti, budete na bezpečnost muset dbát dvojnásob.

Vybrat dokonalé schodiště dá jistě dost práce, ale stojí to za to!

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek