Hypotéka v pravý čas

Hypotéka je závazek, který převrátí náš dosavadní život v základech. Ovlivní náš rodinný rozpočet a povětšinou si už nebudeme po dlouhá léta dopřát a užít naplno to, co pro nás dříve bylo samozřejmostí. Na druhou stranu si tímto odvážným rozhodnutím otevřeme dveře vlastnímu bydlení, které budeme moci proměnit v náš domov. Už žádné nesmyslné požadavky majitele, vy budete určovat, jak bude váš nový domov vypadat. Ceny nemovitostí se však každým rokem zvětšují a zdá se, že ani celosvětová pandemie tento strmý růst příliš nepozastavila. Společně s cenami nemovitostí tak roste i počet zamítnutých žádostí. Banky zpřísňují podmínky pro schvalování hypoték a vy přemýšlíte, zda je vůbec správný čas, se pro tak velký závazek rozhodnout.

O hypotéce má mysl uvažovat do 35 let

Dnešní svět je uspěchaný a v mnohých ohledech nekonvenční. Přesto jako bychom se v některých ohledech neposunuli dopředu. Náš život je mnohdy naplánovaný dříve, než si ho vůbec stihneme naplánovat sami. Vzdělání, hypotéka, vlastní bydlení, rodina, kariéra…pomalu ale jistě si odškrtáváme jednotlivé body ze seznamu, které nám nalinkovala sama společnost. Nebo možná my sami vlivem nátlaku okolí. Přesto je potřeba poznamenat, že někdo na hypotéku může být připravený ve 20, jiný ve zmíněných 35 letech a někdo se na tak velký závazek, jaký představuje hypotéka, necítí připraven vlastně nikdy. Je o to méně úspěšný?

smlouva k podpisu

Banky mají v tomto ohledu jasno! Pokud přemýšlíte o hypotéce, měli byste k jasnému stanovisku dojít nejpozději do 35 let. Následně už šance na schválení úvěru klesá a navíc společně s vyšším věkem klesá maximální možná výše hypotéky a rostou případné měsíční splátky.

nový domov

Nesmíme zapomenout ani na americkou hypotékou, která představuje jakýsi spotřebitelský úvěr s úrokovou sazbou ve výši hypotéky. I ta nejlevnější americká hypotéka Fahd se však může prodražit, pokud je vybrána nesprávně.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek