Nezařazené

Dobrá světla pro bezpečnější jízdu

Ve vozidle existuje celá řada bezpečnostních prvků, které se starají o to, abyste dojeli do cíle bez úhony. Mezi tyto prvky se neřadí jen obligátní airbagy, případně pásy, ale rovněž i světla. Právě díky nim můžete vidět vozovku i v té nejtemnější noci. Je však nutné pořídit si kvalitní světla, která mají dobrou svítivost. V opačném případě sice na silnici také uvidíte, ale ani zdaleka ne tak dobře. Z tohoto důvodu je lepší dát za světla více peněz, než škudlit a pak toho případně litovat.
zlatý autobus

Existuje celá řada značek, po kterých byste mohli sáhnout, ale zdaleka nejlepší jsou autožárovky Osram, které se dají koupit v moha provedeních. Je možné je nainstalovat jak do starších vozidle, tak i do zbrusu nových aut. Mohou se pyšnit opravdu skvělou svítivostí, ovšem neoslňují. To je důležitá informace, jelikož i méně kvalitní typy světel mohou mít svítivost na relativně dobré úrovni, avšak mohou oslňovat protijedoucí řidiče, což je velice nebezpečné jak pro ně, tak samozřejmě i pro vás. Zároveň jsou autožárovky značky Osram také velice odolné vůči a mají dlouhou životnost, takže je jejich trochu vyšší cena naprosto adekvátní. V tomto případě si připlatit za kvalitu se určitě více než vyplatí.
bmw u stromu

Výměna

Stejně jako jiné druhy autožárovek, tak i ty od společnosti Osram se dají ve většině případů nainstalovat poměrně jednoduše. Stačí mít jen manuál ke svému vozidlu a tím se řídit. Pracovat byste samozřejmě měli v rukavičkách. Ani ne tak kvůli tomu, abyste se nepopálili nebo neřízli, ale hlavně z důvodu neumazání žárovky. Ta by měla být dokonale čistá, jinak nebude svítit adekvátním způsobem. I jeden otisk ji může znehodnotit, takže je potřeba velká obezřetnost. U některých typů vozidel je při instalaci nutné odmontovat část karosérie. Pokud je to i případ vašeho auta, raději výměnu žárovek přenechte odborník v autoservisu.

Rubrika: Nezařazené

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek