Nezařazené

Nové možnosti nejen pro kutily

Každý má v rodině alespoň jednoho kutila, který při každé volné chvilce zaleze do své dílničky a snaží se něco opravovat nebo sestavovat. Často je to však řehole. A to ani ne tak pro práci samotnou, ale hlavně pro nedostatek náhradních dílů. V lepším případě je nutné kupovat je v obchodě, v horším případě je nutné si počkat, než dorazí a v tom úplně nejhorším je není možné koupit vůbec, obvykle z toho důvodu, že už se nevyrábí. Díky moderním technologiím ale není nutné v takovém případě házet flintu do žita. Je totiž možné si takovou součástku vyrobit svépomoci. Ovšem bez moderního přístroje to nepůjde, alespoň ne v domáckých podmínkách.
šachová figurka v tiskárně

Sympatická cena

Tím moderním přístrojem v tomto případě myšlena speciální 3 D tiskárna určena pro domácí používání. Jedná se o poměrně malý přístroj, ale na jeho velikost byste se příliš zaměřovat neměli. Na ní totiž příliš nezáleží. Důležité je, to, co umí. A umí toho hodně. 3 D tiskárna se dá použít k výrobě mnoha věcí, záleží na materiálu. Kutilové si tak mohou dle svých vlastních požadavků vytvářet doma na koleni konečně rozličné komponenty, které nutně potřebují ke své práci. Stačí jim jen materiál, přesné specifikace příslušného dílu, dostatečně výkonný počítač a samozřejmě tiskárna.
vlákno 3d tiskárny
Co se týče výkonu počítače, není potřeba se bát, že byste do něj museli investovat desítky tisíc. Jeho výpočetní kapacita může být i vcelku malá. Bohatě postačí stroj, který je vhodný do kanceláře. Tato PC nejsou příliš drahá, dají se pořídit za pár jednotek tisíc. Co se týče 3 D tiskáren, tak levné přeci jen nejsou, ale zároveň nepatří ani mezi luxusní zboží. Nejlevnější mašiny se dají pořídit od zhruba patnácti tisíc korun, což je velice výhodná cena vzhledem k tomu, co taková tiskárna dokáže a kolik zvládne ušetřit času a v konečném důsledku i financí. Doma vyrobená součástka je obvykle levnější než ta koupená v obchodě.

Rubrika: Nezařazené

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek