Nezařazené

Jaká předsevzetí si dává zakladatel Facebooku?

Mark Zuckerberg, zakladatel a vlastník sociální sítě Facebook, si jako dal do nového roku velmi jasné předsevzetí, a to opravit ho. Sám prohlásil, že sociální síť dělá spoustu chyb při vynucování určitých zásad užívání a při prevenci proti zneužívání jejích nástrojů.
facebook box
Nový rok, nová výzva
Pan Zuckerberg je známý tím, že si již desátým rokem udělil výzvu na nadcházející rok, kterou musí a hodlá splnit. Sám říká, že si každý rok ukládá určitou výzvu, aby se naučil něco nového.
·         V roce 2010 se rozhodl naučit Čínsky.
·         Do roku 2011 si předsevzal jíst pouze maso, které on sám zabil.
·         V roce 2013 se rozhodl každý den potkat jednoho člověka mimo Facebook.
·          A například v roce 2015 měl přečíst jednu knihu každý druhý týden.
Všechno to začalo v roce 2009, kdy sociální síť ještě moc neprofitoval a bylo důležité ujistit se, že jeho business model je udržitelný. Pro Zuckerberga to byl vážný rok, a aby na to jen tak nezapomněl, rozhodl se každý den tohoto roku nosit kravatu. Má pocit, že letošní rok bude podobný. Svět se mu zdá být plný obav, a domnívá se, že je zde plno práce, která musí být dokončena, a tak se rozhodl pro seriózní předsevzetí, které může mít velký dopad na celou komunitu.
ukazatel myši na logu
Ochrana komunity na prvním místě
Facebook s ostatními sociálními sítěmi byly četně kritizovány za povolování politických reklam a kampaní spojených s Ruskem v období voleb amerického prezidenta v roce 2016. Zuckerberg poznamenal, že se primárně zaměřil na ochranu online komunity před zneužíváním, nenávistí a kyber šikanou, a pracoval na tom, aby čas strávený na online byl časem dobře stráveným.  A právě se stejnou myšlenkou a záměrem vstupuje i do roku 2018, kdy se chystá opravit chyby v zásadách užívání sociální sítě a zajistit tak bezpečnější prostředí pro její uživatele.

Rubrika: Nezařazené

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek