Poskládejte vzpomínky kreativně do jednoho celku

Nemusíte být výrazně tvůrčí člověk, nepotřebujete talent, tuto techniku zvládne opravdu každý. Scrapbooking není nový, jeho kořeny sahají až do 15. stolení. Nicméně oblibu získal především v Americe a v posledních letech se těší velké oblibě i u nás. Proč taky ne, je to nesmírně kreativní aktivita, při které si člověk odpočine.

scrapbooking časopis
V překladu jde o jakousi knihu výstřižků. To znamená, že se při využití této techniky používají nejrůznější fotografie, ústřižky a výstřižky, kartičky a dekorační drobnosti z různých materiálů. Ale to je jen velmi, velmi stručné shrnutí.
Ve skutečnosti lze tvořit hotová, a také jedinečná, umělecká díla. Scrapbooking se využívá s oblibou především k tvorbě deníků, cestovních deníků, fotoalb a přání. Můžete tak vytvořit krásná upomínková alba na první rok života pro své děti, mini alba, která darujete příbuzným a přátelům, krásná vánoční a narozeninová přání nebo si vyrobit deník ze svých cest doplněný o drobné památeční předměty.

Než začnete, opatřete si materiál a pomůcky

Vyplatí se pořídit do začátku pár pomůcek a materiál. Určitě vyberte nějaký krásný vzorovaný papír a několik papírů různých barev. Dále vyzkoušejte speciální samolepící polštářky, ulehčí vám lepení. Především pak opatřete drobné ozdoby z papíru, plastu či kovu, dotvoříte a oživíte tak vhodně své fotografie. Těchto ozdob se nabízí opravdu mnoho, rozhodně je z čeho vybírat. Nezapomeňte na lepidlo, nůžky, ozdobné raznice, fixy a případně i razítka.
ozdobný papír
Pokud si troufnete, můžete vše ještě doplnit o barevné nadpisy a slogany nebo barevná tematická razítka, dozdobit samolepícími páskami i látkovými stuhami. Fantazii se meze neklade, je to váš projekt a vaše vzpomínky, které kreativně skládáte do nádherného celku.

Celý projekt se pokuste sladit do nějakého tématu, o to bude váš vypadat lépe.
Líbí se vám scrapbooking? Už víte, co budete tvořit jako první? Já ano.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek