Nezařazené

Světové galerie

Svého času jsem se svými kamarády a spolužáky soutěžila v tom, kdo navštíví během cest a dovolených víc známých světových galerií. V pár jsem byla, ale zdaleka ne ve všech. A už mě jejich návštěvy nebaví tolik, jako za studentských let. Už taky nemám tolik ráda návštěvy velkých měst.
Kdo ale aspoň trochu tíhne k umění a rád cestuje, neměl by jejich návštěvu vynechat. Důležitý je přitom hlavně jeden faktor – dostatek času. Jeden den obvykle nestačí, i když běžnému turistovi většinou musí. Soustřeďte se pak hlavně na to, co Vás zajímá – určité období nebo více sochy, či obrazy.
socha koně

Přehled nejznámějších galerií

Jsou to místa, která založili před stoletími panovníci a jejichž sbírky dosahují neskutečných hodnot a také objemů. V každé uvidíte něco trochu jiného, jiné originály, známé, i ty méně známé.
·         Pařížský Louvre
Místo známé i laikům díky filmu Šifra mistra Leonarda a snad s nejznámějším obrazem všech dob – Monou Lisou. Ta Vás nakonec ale může zklamat. Jednak se před ní tísní množství lidí a jednak je její pověst asi větší než obraz sám. Láká jinak na výbornou expozici evropského malířství od 15. do 19. století. Některé dny je zde prodloužená návštěvní doba až do pozdních večerních hodin.
·         Petrohradská Ermitáž
Zde najdete jednu z největších a nejrozmanitějších sbírek umění, která byla chloubou ruských carů. Byla jsem tam dvakrát a stále neviděla vše.
·         Madridské Prado
Je známé hlavně svojí bohatou sbírkou španělského umění. Najdete v něm díla od Velázqueze, Hieronyma Bosche, El Greca nebo Goyi.
·         Milánská Pinacoteca di Breda
Hlavním lákadlem jsou italská renesanční díla. Nádherná je i sama budova, v níž se galerie nachází.
obrazárna
·         Muzeum moderního umění v New Yorku
Již z názvu je jasné, na jaké epochy se muzeum soustředí. Najdeme zde expozice výtvarného umění, fotografie, i designu.
·         Mnichovská Alte Pinakhotek
Zde jsou ukryty poklady hlavně německého malířství.
·         Kunsthistorisches Museum ve Vídni
Najdete tu sbírky rodu Habsburků a díla od zvučných jmen jako Raffael, Rubens, Dürer a další.

Rubrika: Nezařazené

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek