Tábořit, nebo jít do hotelu?

Pokud jedete na dovolenou s dětmi, rozhodně doporučuji ubytování ve stanu, někde v kempu či na tábořišti. Obětujte trochu svého pohodlí právě jim. Děti zažijí něco netradičního, spaní ve stanu budou vnímat jako dobrodružství a také je asi na čas odstřihnete od wifi, na které jsou skoro všechny dnes tak trochu závislé. Pokud se nad nimi slitujete, pořiďte m nějaký omezený balíček dat, ať mají šanci na nějaký kontakt se světem. Naučí se tak s nimi hospodařit.

K vodě patří stan

Spaní ve stanu dnes není nutně nepohodlné. Záleží na velikosti stanu. Jinak se spí v malém, turistickém stanu, ve kterém je jen jedna místnost, a všichni tak zažijí opravdový rodinný život. Chcete-li větší pohodlí, vezměte si stan se dvěma ložnicemi, kde i vy budete mít své soukromí. Děti, záleží na věku, bez přímého kontaktu s rodiči hlouběji prožijí přirozené strachy a to je nutně posílí.

Když se rozhodnete ubytovat se v kempu, v podstatě se nemusíte o nic starat. Ve většině kempů jsou kvalitní a čisté sociálky, je k dispozici kuchyně, ve které nechybí ani lednice pro hosty. Samozřejmostí jsou vařiče, varné konvice a tekoucí voda. U každého kempu by také mělo být zařízení, ve kterém si můžete koupit základní potraviny, takže ke snídani můžete mít dokonale vypečené, čerstvé rohlíky i koláče.

Poznávejte naši zemi

Kromě prodejny potravin bývá téměř u každého kempu minimálně nějaký bufet či přímo restaurace.

Pokud je na vás ale stanování trochu příliš dobrodružné, určitě naleznete jiné možnosti. Když zůstaneme v kempu, můžete si pronajmout chatičku. Bývají od spartánských, ve kterých jsou dvě patrové postele, skřínka a stoleček. Někdy jsou i židle. Jiné chatky mohou být zase luxusně vybaveny vším, co na dovolené můžete potřebovat. Opravdu vše. Včetně sociálního zařízení, kuchyně a třeba i televize. Takové zařízen se pohodlím vyrovná penzionu, ale jste pořád jaksi v přírodě.

Ten pocit vám žádný hotel nenahradí.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek