Nezařazené

Veganské proteiny k dokonalé postavě

Není tomu tak dávno, kdy proteinové směsi byly pro mnoho lidí pouze coby steroidový doplněk, který si s oblibou dopřávají kulturisti a vrcholový sportovci. Tento mýtus už je naštěstí dávno vyvrácen a ve fitness světě se stal proteinový prášek asi nejčastěji skloňovaným slovem a suplementem, který si s oblibou dopřává každý, kdo se věnuje fitness cvičení nebo uznává zdravý životní styl. Dnes už je totiž všeobecně známé, že se jedná o kvalitní zdroj bílkovin, které jsou pro naše tělo základní stavební jednotkou.

cvičící žena

Rozhodně to není pouze kvalitní příjem bílkovin, pojďme se společně podívat i na další benefity, které proteinové nápoje přináší, ale především vysvětlit případným laikům proč je zařadit do svého jídelníčku a jak se v záplavu veganských proteinů vyznat.

Proč jsou pro nás bílkoviny tak důležité?

rozpůlené vejce

Pokud také sníte o dokonale vyrýsované postavě, chcete budovat svalovou hmotu, pak se s největší pravděpodobností bez kvalitního proteinu neobejdete. Ovšem proteiny (bílkoviny) jsou potřeba tělu dodávat v přiměřené míře i v případě, kdy netoužíte po krásně vyrýsovaném těle, ale zkrátka jenom poskytnout tělu dostatek živin pro jeho správnou činnost. Bílkoviny jsou totiž důležitou stavební jednotkou nejenom při budování a následném udržení svalové hmoty, ale mají navíc pozitivní vliv na naše zdraví. V dnešní době může být ovšem velmi náročné pokrýt denní dávku bílkovin jen prostřednictvím stravy, a takový problém dokáže vyřešit právě proteinový nápoj.

Výhody veganských proteinových nápojů vás možná překvapí

Konopný, sójový nebo hráškový protein…to je jen malý výčet proteinů na přírodní bázi. Přírodní proteiny jsou zdrojem kompletního spektra aminokyselin, které si tělo nedokáže samo vyrobit a musí je tak zákonitě přijímat ze stravy.

Veganské proteiny jsou tak skvělou alternativou klasického proteinu z mléčné syrovátky, která tělu zajistí přísun kompletního aminospektra a zároveň zlepšit imunitní systém, regeneraci a snížit pocit únavy organismu.

Rubrika: Nezařazené

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek