Vhodný způsob venkovního osvěžení

Mít na zahradě nebo na dvorku bazén je rozhodně velká přidaná hodnota, zvláště pak v létě. Ovšem vhodné osvěžení se dá venku vybudovat i levněji.

Vhodný způsob venkovního osvěžení

Je jasné, že s příchodem prvních letních paprsků budou lidé takřka nadšení. A jak by také ne. Zima byla dlouhá, chladná a na jaře zase prakticky každý druhý den pršel. Slunné léto je tedy jakousi satisfakcí, ovšem pozor. Slunné léto také znamená tropy, a to co se nám na začátku tak líbí, toho se můžeme nabažit až příliš. Již z minulosti dobře víme, že tropické dny se často přelévají v tropické týdny a ty pak v měsíce. A to je opravdu extrém, zvláště pro zemi, které chybí moře. Člověk je unavený, nevyspaný a celkově zničený. Negativní vliv to má samozřejmě i na domácí mazlíčky a v neposlední řadě i na zeleň. Jak se ale tomu všemu vyhnout?

Sprchová hlavice

Ideální je koupit si do domu klimatizaci a před dům nějakou formu vodní plochy. Dnes jsou v módě přírodní jezírka, ale ani klasický bazén nemusí být úplně marnou investicí. Kdo chce trochu ušetřit, může si místo tradiční vodní plochy zvolit nadzemní bazén, který sice není určený pro plavání, ale svou roli sehraje dobře. A kdo chce ušetřit hodně, ten se koukne do nabídky a vyhlídne si nějakou šikovnou solární sprchu.

Jsou výhodné

I přesto, že jsou nadzemní bazény už docela levné, pořád se může jednat pro celou řadu o příliš nákladnou investici. Solární sprchy jsou v tomto ohledu mnohem lepší, jelikož mohou stát i polovinu ceny nadzemního bazénu. Navíc se dají využívat nejen k osvěžení, ale zároveň se s jejich pomocí dají zalévat třeba květiny. Pro zahrádkáře, kteří neradi chodí pro vodu s konví až do domu, je to rozhodně velká přidaná hodnota. Navíc mohou dobře fungovat i v součinnosti s bazénem. Před vstupem do vody k očištění těla od nečistot, po vystoupení pak od chlóru nebo jiné dezinfekce.

Žena ve sprše

Výhodou solárních sprch je také fakt, že jsou prakticky bezúdržbové. Energii berou ze slunce, takže to jediné, co je potřeba udělat, je doplňovat jejich nádrže. Některé modely je však možné dokonce napojit na vodovod.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek